Projekt Jihlava - 3. ABC

Jihlava je naše město, a proto bychom se o ní chtěli dozvědět co nejvíce. V rámci projektu jsme navštívili Radnici, kde nás paní průvodkyně provedla zajímavými místnostmi. Rozhled z Brány Matky Boží se nám také moc líbil. Prohlédli jsme si i historické domy a kostely na Masarykově náměstí a  přilehlých uličkách, vyhledávali informace ve skupinkách a prošli se po hradebním parkánu.

Seminář světa práce - první výrobek - 9. AB

V předmětu seminář světa práce měli žáci 9. ročníku  za úkol vyrobit dřevěnou krabičku. K dispozici měli ruční pilky, rašple, smirkový papír, úhelníky, metry, kladívka a akuvrtačky. Nařezané a opracované dřevěné díly mohli spojovat vruty či hřebíky.  Pracovali buď samostatně nebo ve dvojicích.
Žáci si své výrobky ohodnotili. Zlepšovat musíme přesnost orýsování rozměrů a rovnost řezů. Všechny krabičky byly pevné a najdeme pro ně praktické využití v dílně.
J. Hotař

Kamarádi 2. ABC

Začátkem října za námi přišly lektorky z Centra pro rodinu. Společně jsme se zamýšleli nad tím, jak správně komunikovat se svými kamarády i s ostatními lidmi. Zahráli jsme si i několik scének, které se nám opravdu podařily. Tato společně strávená hodina se nám moc líbila.

Ani den bez čárky - 2. A

Galerie Vysočiny připravila nové programy pro ZŠ. Žáci 2.A se 4. 10. 2017 zúčastnili programu Ani den bez čárky, při kterém se nejen seznámili s některými díly aktuální krátkodobé výstavy v galerii, ale také si vytvořili svůj obrázek a zahráli "čárkovanou". Program byl velmi zdařilý a dětem se líbil.

Výlet do Prahy a do planetária (5. r)

Praha je měsíční vlastivědný projekt v 5. ročníku, který propojuje více vyučovacích předmětů. Žáci se učí vyhledávat informace v encyklopediích a na internetu, spolupracovat a komunikovat ve skupině, hodnotit kvalitu jednotlivých výstupů. Projekt je doplněn výletem do Prahy za poznáváním památek hlavního města a návštěvou Planetária. Výlet do Prahy se konal 27. září a Vy nyní můžete posoudit, jaké krásné výstupy žáci vytvořili. Nyní nám zdobí chodby na 1. patře pavilonu B.

Terezín (9. A, 9. B)

Dne 26. 9. jsme podnikli  exkurzi do Terezína. Při příjezdu nám byl přidělen průvodce. Přednášel o tom, co Terezín byl a co se zde stalo. Byl přestupním táborem pro Židy, odkud byli transportováni do koncentračních táborů. Vyprávěl nám také o dětech a jejich denících. Další prohlídka vedla ke krematoriu, hřbitovu a márnici, které byly součástí areálu. Poslední část byla věnována Malé pevnosti, dříve sloužící jako vězení. Na závěr jsme zhlédli film natočený nacisty pro Červený kříž o tom, jak se s Židy za 2. světové války dobře zacházelo, což nebyla pravda.

Evropský den jazyků

Dne 25.9. byl slavnostně zahájen již desátý ročník EDJ. V úvodních patnácti minutách pan ředitel popřál žákům, aby pro ně dílny nebyly nudné a prozradil, že tématem je film. Pan učitel Hotař představil jednotlivé lektory, kteří pozdravili žáky jazykem vlastním pro jejich dílnu.